Atrakcje

W pobliżu naszego domu znajduje się wyciąg „Bachledzki Wierch”.

Stok oświetlony lampami w niepowtarzalnym kształcie, zaprojektowanymi specjalnie do tego miejsca. Wyciąg niskiego prowadzenia wyposażony w orczyki teleskopowe. Trasa zjazdu dla początkujących długość ponad 200 m. Ze stoku widok na panoramę Tatr.

Zakopane od przeszło 100 lat robi niebywałą karierę miejscowości o niepowtarzalnej atmosferze. Przyjeżdżali tu artyści i politycy, ludzie kultury i nauki. Dla poratowania zdrowia, pięknych widoków, wysiłku fizycznego, nieprzemijającej mody na Zakopane.

Przyjeżdżają i teraz, znajdując ciszą i spokój bez konieczności rezygnowania z miejskiego komfortu, spotykając gościnność i rzetelność obsługi. Po ulicach Zakopanego kursują autobusy PKS, obsługujące zarówno linie komunikacji lokalnej, podhalańskiej, jak i pełniące funkcje komunikacji miejskiej.
Najbliższe całodobowe drogowe przejścia graniczne znajdują się w Łysej Polanie, Chyżnem, Korbielowie oraz w Chochołowie.

Latem uruchamiane są także turystyczne przejścia paszportowe, dla turystów bez bagażu – w rejonie Tatr na razie tylko na Rysach.W Zakopanem jest wiele zabytków oraz muzeów.

Najciekawszymi są Muzeum Tatrzańskie mające kilka oddziałów w samym mieście i na Podhalu oraz Muzeum Przyrodnicze TPN. Warto zwiedzić liczne muzea biograficzne, między innymi kompozytora Karola Szymanowskiego i poety Jana Kasprowicza.W Zakopanem są też liczne sale wystawowe i galerie, a także szkoły artystyczne.

Działa zawodowy Teatr im. Stanisława Ignacego Witkiewicza. Kultura górali podhalańskich pokazywana jest w „Tatrzańskim Ośrodku Swojszczyzny” oraz przy okazji różnych uroczystości przez liczne amatorskie zespoły ludowe działające w Zakopanem i okolicy.

Folklor mieszkanców gór ze wszystkich kontynentów prezentowany jest na dorocznym, sierpniowym Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich.

Przez cały rok w Zakopanem odbywają się imprezy sportowe, kulturalne i inne.